Айнтрахт (Франкфурт) и РазенБалшпорт Лайпциг завършиха 1:1 в последния мач от четвъртия кръг в германската Бундеслига.

Играта бе равностойна и съперниците си размениха по един гол. Желсон Фернандес (27) даде преднина на домакините, но шведският нападател Емил Форсберг (54-дузпа) изравни след почивката.

Взелият решение да изгони с червен картон Кристиано Роналдо в мача на Ювентус в Шампионската лига срещу Валенсия (2:0) през седмицата съдия Феликс Брих бе на път да си навлече гнева на футболистите за подминати един куп нарушения и неправилни отсъждания.

В последната минута 43-годишният рефер не обърна внимание на паднал състезател на Айнтрахт, а след това даде фаул пред наказателното поле на домакините. В тези секунди Анте Ребич нацели с лакът в главата играч на гостите, но съдиите не го видяха.

След равенството Айнтрахт е 13-и с 4 точки, а РБ Лайпциг заема десета позиция с 5 точки.