Лидерът във Втора Бундеслига Хамбургер излъга у дома последния от елита Нюрнберг с 1:0 и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия. Бившата звезда на Лудогорец Върджил Мисиджан се появи в игра за гостите в 79-ата минута на мястото на Керк, но не успя да помогне на франките да изравнят и да докарат мача до продължения. Преди това Беркан Йозкан (54) реализира победния гол за „червените шорти“.

Първата сериозна изненада на 1/8-финалите дойде от друг втородивизионен тим Хайденхайм, който обърна гостуващия Байер (Леверкузен) с 2:1 и го елиминира. „Аспирините“ поведоха с гол на германския национал Юлиан Брандт (44) след пас на Арангис малко преди почивката. След нея обаче домакините направиха пълен обрат с попадения на австриеца Никола Доведан (47) и Морис Мултхауп (72), възползвали се от асистенции на Грисбек и Фейк. Така шестият във Втора Бундеслига шокира елитния тим и се класира за следващата фаза.