Шампионът Байерн се препъна у дома и завърши 1:1 с Вердер в мач от осмия кръг на германската Бундеслига и сложи край на две феноменални серии – 10 поредни победи във всички турнири и 22 последователни успеха над този съперник във всички надпревари.

Баварците не успяха да материализират някое от положенията си през първата част, а в самия ѝ край инкасираха попадение. Максимилиан Егещайн (45) изведе гостите от Бремен напред в резултата след асистен ция на американеца Джошуа Сърджънт.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След почивката домакините натиснаха и изравниха чрез Кингсли Коман (62) с глава след центриране на Леон Горетцка, но до края не сътвориха нищо съществено за пълен обрат. В заключителните минути Сърджънт дори имаше добра възможност да донесе трите точки на Вердер, но Мануел Нойер се намеси решително и спаси вратата си от ново попадение. Ерик Максим Чупо-Мотинг пък пропиля най-изгодната възможност за баварците.

С тази точка Байерн събра 19 в актива си и продължава да оглавява временното класиране, а Вердер е девети с 11 точки.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА – 8 КРЪГ

Събота, 21 ноември
Байерн – Вердер 1:1
0:1 Максимилиан Егещайн (45), 1:1 Кингсли Коман (62)

Борусия (Мьонхенгладбах) – Аугсбург 1:1
1:1 Флориан Нойхаус (5), 1:1 Даниел Калигури (88)

Хофенхайм – Щутгарт 3:3
1:0 Баумгартнер, 1:1 Гонзалес (18), 1:2 Вамангитука (27), 2:2 Сосеньон (47), 3:2 Крамарич (71-дузпа), 3:3 Кемпф (90+3)

Шалке 04 – Волфсбург 0:2
0:1 Вегхорст (3), 0:2 Шлагер (24)

Арминия (Билефелд) – Байер (Леверкузен) 1:2
0:1 Леон Бейли (27), 1:1 Лукаш Храдецки (47-автогол), 1:2 Александър Драгович (88)

19:30 часа: Айнтрахт (Франкфурт) – РБ Лайпциг
21:30 часа: Херта – Борусия (Дортмунд)