Кайзерслаутерн спечели с 3:1 при визитата си на Херта в Берлин и стана вторият полуфиналист за Купата на Германия.

Мачът на „Олимпиащадион“ чудесно за гостите, които поведоха още в 5-ата минута с гол на Ян Елведи след извеждащ пас на Тимотеуш Пучач за 0:1.

Гостите вкараха нов гол за своите около 10 000 фенове на трибуните в германската столица в 38-ата минута, когато Марлон Ритер показа страхотен поглед над играта и намери чудесно Ричмонд Тачи на границата на наказателното поле, откъдето той прати топката право в мрежата за 0:2.

След почивката „червените дяволи“ вкараха и трети гол. Той падна след грешка в защитата на Херта, при която топката стигна на границата на наказателното поле до Филип Калоч и в 69-ата минута той бе точен за 0:3.

В първата минута от добавеното време на мача Харис Табакович се пребори за една въздушна топка и я насочи към Фабиан Резе, който без да се колебае я прати в мрежата на гостите, вкарвайки почетен гол за „Старата дама“.