Завършилият трети във Втора Бундеслига Хамбургер победи Херта в Берлин с 1:0 в първия плейофен сблъсък за място в елитната Бундеслига и взе аванс преди реванша на свой терен.

Малко след изтичането на половин час игра съдията Харм Осмерс трябваше да прибягва до помощта на ВАР след претенция на гостите за дузпа, но прецени, че не е имало нарушение. В 40-ата минута Роберт Гласнер стреля с глава, но топката прелетя покрай левия страничен стълб на Херта. Пет минути по-късно Ишак Блефодил прати топката в мрежата на гостите, но бе отсъдена засада.

Единственото попадение в мача дойде в 57-ата минута с мощен шут на Лудовиг Рейс от границата на наказателното поле. След рикошет в дясната греда, топката влетя в мрежата и тимът на Тим Валтер си тръгна с гол аванс от Берлин.

Реваншът между двата тима в Хамбург е идният понеделник (23 май).