Хамбургер победи Кьолн като гост с 3:1 в мач от втория кръг на Бундеслигата. Това беше втора победа за играчите на Маркус Гисдол и така те оглавиха Бундеслигата преди съботните мачове.

Гостите откриха резултата на Андре Хан в 28-та минута. Боби Ууд направи 2:0 в 34-та и даде солиден аванс на Хамбургер преди почивката.

В началото на второто полувреме съдията на срещата се контузи и трябваше да напусне терена. Той бе заменен от четвъртия арбитър. Това забави много играта и в крайна сметка се стигна до 13-минутно продължение.

Преди това обаче Мергим Маврай от гостите беше изгонен заслужено за втори жълт картон.

В 97-та минута Фредерик Сьоренсен намали резултата, но това не се оказа достатъчно. Люис Холтби от Хамбургер оформи крайното 3:1 три минути по-късно.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!