Байерн Мюнхен победи с 3:2 Тотнъм като гост във втора проверка в рамките на няколко дни между двата тима и спечели Visit Malta Cup.

Мачът започна добре за лондончани, които поведоха още в първата минута чрез Деян Кулушевски. След това обаче баварската машина заработи на максимални обороти и до края на полувремето гостите водеха с 3:1. С попадения се отчетоха Упамекано, Серж Гнабри и Томас Мюлер.

Второто полувреме премина в спокойно темпо, а Кулушевски върна един гол за Тотнъм.

10 минути преди края пък в игра се появи английският национал Хари Кейн, който за първи път се изправя срещу бившия си отбор и взе капитанската лента за Байерн.

Нови голове не паднаха и германския вицешампион спечели мача, а и трофея.

Любопитно, че при награждаването Кейн отказа да вдигне трофея, което беше ясен знак, че все още изпитва уважение към бившия си тим.

Сезонът за Байерн Мюнхен официално започва на 16 август, когато вицешампионите от последното първенство гостуват на Улм за Купата на Германия.

Тотнъм започва официалните си мачове на 19 август с визита на Лестър в пърия кръг на Висшата лига.