Херта започна с драматична победа новия сезон на Бундеслигата. В мач от първия кръг берлинчани записаха домакински успех с 2:1 над новака Фрайбург.

Чешкият национал Владимир Дарида даде аванс на домакините, след като се разписа след асистенция на Ведад Ибишевич в 62-ата минута.

26-годишният халф само вдигна ръката си след попадението и не се зарадва бурно. Така той показа уважение към бившия си клуб. Дарида премина в Херта от Фрайбург през миналото лято.

Драмата в мача настъпи в след края на редовното време. Николас Хьофнер обаче изравни за гостите в третата минута на добавеното време.

Три минути по-късно Юлиан Щибер донесе успеха на берлинчани, след като се озова на стрелкова позиция и остави безпомощен вратаря Александър Шволов.

Така тимът на Пал Дардай стана един от седемте клуба, които започнаха сезона в Бундеслигата с победа. Херта има същия актив като Борусия (Дортмунд) и Борусия (Мьонхенгладбах) – три точки и голова разлика 2:1.