Херта спечели с 2:0 при визитата си на Аугсбург в мач от петия кръг на германската Бундеслига и записа първи успех за сезона.

И двете попадения за столичани паднаха през втората част и бяха дело на Доди Лукебакио (57) и Марко Рихтер (90+3) в добавеното време на двубоя.

Домакините опитаха да се върнат в мача и затова в игра влезе 21-годишният нападател Лукас Петков, чийто родители са германци, но има български корени. Той се появи в игра в 82-ата минута, но не успя да помогне на тима на Енрико Маасен.

С тази победа берлинчани вече имат 4 точки, а през следващата седмица те ще се изправят срещу Байер Леверкузен. От своя страна Аугсбург имат само 3 точки, а в следващия си двубой се изправят срещу Вердер Бремен.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!