Херта излезе в Топ 3 на класирането на Бундеслигата, след като в мач от 12 кръг се наложи с 2:1 като домакин на Майнц. И двата отбора завършиха двубоя в намален състав.

Аарон Сейдел даде аванс на гостите в 25-ата минута, когато наказа грешка на защитата при центриране отдясно. Десет минути по-късно Ведад Ибишевич изравни с хубав удар от границата на наказателното поле.

Жан-Филип Гбамен получи втори жълт картон в 62-ата минута и остави гостите с човек по-малко. Домакините се възползваха от численото си предимство и пет минути по-късно Ибишевич вкара втория си гол в мача. В 74-ата минута и той напусна терена заради два жълти картона.

Така Херта събра 24 точки и измести Айнтрахт (Франфурт) от третото място в класирането. Майнц е девети със 17 точки, колкото има и осмият Шалке 04.