Херта победи у дома Шалке 04 с 2:1 в последен мач от 11-ия кръг на германската Бундеслига и закотви "миньорите" от Гелзенкирхен на дъното.

Гостите първи имаха шанс да реализират, но Доминик Дрекслер не намери целта още в четвъртата минута. След точно четвърт час игра Мехмед-Джан Айдин подаде към Мариус Бултер, който откри резултата в полза на гостите. Попадението беше отменено заради засада след консултация с видео асистент рефера.

Берлинчани все пак поведоха в 49-ата минута чрез Люка Тузар, който отбеляза при добавка.

Шест минути преди края на редовното време Себастиан Полтер пропусна да изравни. В 86-ата минута Шалке се добра до попадение чрез Флоран Мойе.

Радостта за гостите беше съвсем кратка и три минути след това Стеван Йоветич асистира за голмайстора Уилфрид Канга.

Вторият успех за Херта осигури на отбора 11 точки и 13-та позиция в Първа Бундеслига. Шамке остава на 18-то място във временното класиране.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!