Хофенхайм изпусна победата срещу Волфсбург, завършвайки 1:1 в мача от деветия кръг на Бундеслигата. Съперникът на Лудогорец в Лига Европа водеше в резултата до 90-ата минута, когато Феликс Удокай надскочи трима футболисти на гостите и отбеляза, донасяйки точката на "вълците".

В 11-ата минута Дивок Ориги спечели дузпа, която обаче вратарят на Хофенхайм Оливер Бауман спаси след изстрел на Максимилиан Арнолд. След това Ориги стреля в гредата, а имаше и други опасности пред вратата на гостите.

Ситуацията се промени след почивката, когато младият наставник Юлиан Нагелсман вече беше направил нужните корекции в играта на своя тим. В 53-ата минута Андрей Крамарич за малко да открие, но шутът му излетя в аут. В 73-ата минута Хофе също получи дузпа и Керем Демирбай реализира под гредата - 0:1.

Натискът на Волфсбург даде резултат в края, когато Удокай изравни - 1:1.