Хофенхайм срази у дома Хановер 96 с 3:1 в първата среща от 32-ия кръг на германската Бундеслига и запазва шансове за четвъртото място, на което вече се настани поне временно и което дава право на участие в Шампионската лига.

Хърватинът Андрей Крамарич (16, 50, 86) се развихри и реализира хеттрик за успеха на домакините, като за попаденията му асистираха последователно Серж Гнабри, Карем Демирбай и Нико Шулц. Кенан Караман (24) междувременно бе изравнил за 1:1, но неговото попадение след пас на Пирмин Швеглер не се оказа достатъчно за гостите.

След успеха си Хофенхайм излезе четвърти с 52 точки и една повече от Байер (Леверкузен), който утре приема Щутгарт. Хановер 96 е 13-и с 36 точки и все още не е спокоен за мястото си в елита, след като има само 6 точки аванс пред опасната зона.