Хофенхайм спечели с класиката 3:0 при гостуването на Вердер в предпоследен двубой от 19-ия кръг на германската Бундеслига. Всички попадение за гостите дойдоха в заключителните 25 минути.

След постно първо полувреме в Бремен гостите вдигнаха оборотите и само в рамките на 17 минути през втората част стигнаха до три безответни гола. В 65-ата минута Дейви Клаасен си вкара автогол, а Кристоф Баумгартнер (79) удвои аванса на Хофенхайм. Малко след това след чудесно двойно подаване между Андрей Крамарич и Сергис Адамян (82), последният успя да промуши топката под плонжа на Иржи Павленка и оформи крайния резултат.

Така играчите на Алфред Шрьодер се изкачиха на престижното седмо място с 30 точки, на 6 зад зона Шампионска лига. Домакините от Бремен са на 16-та позиция с едва 17 точки.