Борусия (Дортмунд) се изкачи на трето място в Бундеслигата, след като записа класически успех с 3:0 над Волфсбург у дома в двубой от 21 кръг.

Дортмунд от самото начало пое контрол върху събитията на терена и наложи силен домакински натиск.

В 20-ата минута преимуществото на Борусия намери своето логично отражение в резултата. След изпълнение на корнер Лукаш Пишчек се пребори с Виейриня и насочи кълбото в малкия пеналт, а там Джефри Брума с глава я засече в собствената си мрежа за 1:0.

В началото на второто полувреме Дортмунд направи аванса си по-комфортен. При ново центриране на далечната греда Пишчек с глава направи 2:0.

Само 12 минути по-късно Дортмунд стигна и до трето попадение, дело на отличния в мача Дембеле.

All Goals & highlights - Borussia Dortmund 3-0... by denysenathan