Кьолн излезе на трето място във временното класиране в германската Бундеслига, след като победи като гост с 2:1 Борусия Мьонхенгладбах. Марсел Ризе и Антони Модесте бяха точни за "козлите", докато за домакините се разписа Ларс Стиндъл.

Борусия излезе напред в резултата в 32-ата минута, когато Стиндъл получи чудесен пас, овладя топката с елегантно движение и мигновено я прати в мрежата на Кьолн.

Гостите обърнаха нещата в своя полза през вторите 45 минути. В 59-ата Доминик Хайнц центрира към Модесте, който с глава направи 1:1. Успехът за Кьолн дойде в първата минута на добавеното време. Ризе се нагърби с изпълнението пряк свободен удар от далечна дистанция и с мощен шут в горния десен ъгъл не остави шансове на вратаря на домакините за крайното 2:1.

Кьолн е с 21 точки на третото място, докато Борусия заема 13-а позиция с 12 точки.