Кьолн победи гостуващия Вердер с 4:3 в първата среща от 32-ия кръг на германската Бундеслига. Така „козлите” спряха серията от 11 мача без загуба на тима от Бремен (9 победи и 2 равенства) за първенство.

Голмайсторът на домакините Антони Модест (13) откри невероятния спектакъл с попадение след асистенция на Леонардо Битенкурт (28), които удвои аванса на „козлите”. „Бременските музиканти” обаче изравниха след голове на Фин Бартелс (34) и Теодор Гебре Селасие (40) след подавания на Златко Юнузович.

Симон Цолер (44) отново даде преднина на „козлите” след втора асистенция на Битенкурт, а малко след почивката Антони Модест (47) вкара втория си гол в мача за 4:2. Серж Гнабри (62) върна интригата след пас на Фин Бартелс, а малко преди края на редовните 90 минути гол на Клаудио Писаро за гостите бе отменен заради засада.

След успеха си Кьолн събра 45 точки и заради по-добрата си голова разлика задмина Вердер на шестата позиция, даваща право на участие в Лига Европа.