Фрайбург спечели с 2:0 гостуването си на втородивизионния Зандхаузен и се класира за четвъртфиналите на Купата на Германия.

Шестият в Бундеслигата започна силно и създаде няколко положения в началото на мача. След това домакините заиграха изключително организирано в защита.

Малко преди почивката той стигна до една от малкото възможности, но Кюблер стреля с глава покрай вратата.

Ситуацията не се промени след почивката, но Зандхаузен показа слабости при центрирания. На няколко пъти играчи на съперника бяха изпускани да стреля с глава, но ударите не бяха достатъчно точни.

Поредното центриране обаче доведе до гол в 87-ата минута, когато Ал Гадиуи отклони топката към собствената си врата (1:0). В добавеното време Кинсомби бе близо до изравняване, но Петерсен се разписа и подсигури класирането на Фрайбург (2:0).