РазенБалшпорт (Лайпциг) продължава силното си представяне при дебютния си сезон в Бундеслигата. В мач от осмия кръг „червените бикове“ записаха домакински успех с 3:1 над Вердер и продължават без загуба от началото на сезона.

Наби Кейта откри резултата за домакините три минути преди почивката след асистенция на Марвин Компер, а в 74-ата удвои аванса на тима си. Само две минути по-късно тимът от Бремен върна едно попадение чрез Серж Гнарби, който на голлинията засече прострелно центриране на Фин Бартелс.

Дейви Зелке успокои домакините с попадението си в добавеното време на мача, което гарантира победата на РазенБалшпорт (Лайпциг).

След този успех тимът от Лайпциг е на второ място в класирането с 18 точки, на две зад лидера Байерн. Вердер е 14-и със седем точки.