Байер (Леверкузен) победи у дома застрашения от изпадане Айнтрахт (Франкфурт) с класическото 3:0 в среща от 30-ия кръг на германската Бундеслига и излезе на трето място във временното класиране.

„Аспирините” доминираха през целия мач, но преди почивката така и не успяха да стигнат до попадение. Все пак с голове на Кевин Кампъл (70), Юлиан Брандт (76) и Карим Белараби (90) играчите на Рогер Шмид заслужено спечелиха трите точки.

След четвъртия си пореден успех тимът от Леверкузен се изкачи на третата позиция с 51 точки и гледа далеч по-уверено към бъдещо участие в Шампионската лига. „Орлите” от Франкфурт остават предпоследни с 27 точки и на 5 точки от 16-ия Вердер, който е на позиция за бараж за оставане в елита.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!