Леверкузен загуби с 1:2 гостуването на Айнтрахт (Франкфурт) и пропусна да свали Байерн от върха. В края на 2020 г. "аспирините" паднаха именно от баварците (1:2), като днес записаха второ поредно поражение в Бундеслигата и остават втори с 28 точки. Байерн е лидер с 30 и може да поведе с 5 точки, ако утре спечели домакинството си на Майнц 05 (от 19:00 часа).

Леверкузен oткри резултата в 9-ата минута срещу Айнтрахт чрез Надим Амири, но домакините съумяха да постигнат обрат. В 22-ата Амин Юнес изравни вкара за 1:1, а в 54-ата защитникът на "аспирините" Едмонд Тапсоба си вкара автогол в опита да пресече пас на Дайчи Камада - 2:1.

За Айнтрахт това е едва четвърта победа от началото на сезона в Бундеслигата. Отборът от Франкфурт е осми с 20 точки.\