Байер (Леверкузен) победи убедително с 3:1 при визитата си на Аугсбург в първата среща от 21-ия кръг на германската Бундеслига.

Карим Белараби (23) изведе „аспирините” напред в резултата след асистенция на Хавертц, а още преди почивката Хавиер Ернандес – Чичарито (40) удвои аванса на гостите след пас на Ларс Бендер.

След почивката халфът Доминик Кор (60) след пас на корееца Джа-Чеол Коо върна интригата и надеждите на швабите от Бавария, че може да стигнат поне до точката. Устремът им обаче бързо бе спрян с второто попадение в мача на Чичарито (65), който оформи и крайния резултат.

С успеха си Байер (Леверкузен) събра 30 точки и излезе на осма позиция във временното класиране. Аугсбург е 13-и с 24 точки преди останалите срещи от кръга.