Леверкузен записа втора победа в Бундеслигата този сезон. В мач от шестия кръг на германското първенство избраниците на Хайко Херлих отвяха Хамбургер с 3:0.

Новото попълнение на Леверкузен Лукас Аларио стартира ударно кариерата си в Бундеслигата, вкарвайки гол и асистирайки за друг при класическия успех. Съотборникът на Лионел Меси в националния тим на Аржентина реализира още с първия си изстрел към вратата - в 23-ата минута, а в 83-ата подаде на Кевин Фоланд за последното попадение. Фоланд се беше разписал и по-рано - в 20-ата минута за 1:0.

Дебютът на Аларио закъсня заради проблеми с картотекирането му. Байер го привлече от Ривър Плейт в последния ден от трансферния прозорец, като плати откупната клауза в договора му с гранда от Буенос Айрес.

Във временното класиране Леверкузен излезе десети позиция със 7 точки. С една по-малко на сметката си Хамбургер заема 15-ото място.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!