Лидерът в Бундеслигата РазенБалшпорт (Лайпциг) победи с 3:1 Унион (Берлин) в интригуващ мач от 18-ия кръг. Домакините стартираха неубедително, допускайки гол в 10-ата минута, когато точен беше Мариус Бюлтер. След почивката обаче играчите на РазенБалшпорт (Лайпциг) постигнаха обрат след два гола на голямата си звезда Тимо Вернер (в 51-ата и 83-ата минути) и едно попадение на Марсел Забитцер (в 57-ата).

Домакините определено бяха подразнени от гостите от Берлин и демонстираха огромно желание да ги победят. Преди мача феновете на Унион организираха "погребален марш" под наслов "РБ Лайпциг означава смърт на футбола".

Запалянковците на клуба от Берлин са поредните, които не одобряват проекта Разенбалшпорт, защото клубът нямал никаква история.

След обрата Тимо Вернер и компания имат 5 точки аванс пред втория Борусия (Мьонхенгладбах), както и 7 пред Байерн, който в неделя играе с Херта (Берлин).