Майнц обърна у дома Байер (Леверкузен) с 3:2 в първия мач от 23-ия кръг на германската Бундеслига. "Аспирините" водеха в резултата до 84-ата минута, но допуснаха два гола в самия край на мача и си тръгнаха без точки от Майнц.

Байер поведе с гол на Патрик Шик (35) преди почивката, а домакините изравниха чрез Аарън Мартин (57). Леверкузен отново взе аванс с попадение на Лукас Аларио (74), но Жан-Пол Боетюс (84) и Маркус Ингвартсен (88) донесоха победата на Майнц и сложиха край на серията от четири поредни победи на "аспирините".

След успеха си Майнц събра 34 точки и се намира на седма позиция във временното класиране. Толкова има и четвъртият РБ Лайпциг, който обаче е с мач по-малко. Байер (Леверкузен) остава трети с 41. Лидер е Байерн с 52 точки.