Майнц срази у дома Аугсбург с 4:2 в среща от 28-ия кръг на германската Бундеслига и изпревари на петото място Шалке 04, който в същото време се издъни и загуби с 0:3 при визитата си на Инголщат.

Каюби (9) даде ранна преднина на Аугсбург, но Майнц направи пълен обрат с голове  на Кристиан Клеменс (13) и Пабло де Блазис (24). В края на полувремето кореецеът Джа-Чеол Коо (40), но след почивката домакините взеха своето с други попадения на Де Блазис (53) и Клеменс (76). Така Майнц събра 44 точки и благодарение на по-добрата си голова разлика се изкачи на петата позиция. Аугсбург е 15-и с 27 точки.

Инголщат пък срази „миньорите” от Гелзенкирхен с голове на Мориц Хартман (29-дузпа), Лукас Хинтерзеер (45+2) и Дарио Лескано (65). Така тимът от Бавария се изкачи на девето място с 36 точки. Шалке 04 пък е вече на шеста позиция с 44 точки.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!