Майнц 05 срази у дома РазенБалшпорт Лайпциг с класиката 3:0 в мач от 32-ия кръг и спечели важни три точки в битката за оцеляване, спирайки съперника за четвъртата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига.

Пабло Де Бласис (29-дузпа) вкара единствения гол за първата част, а в самия край „червените” разбиха гостите от Източна Германия с още две попадения, дело на румънеца Александру Максим (85) след пас на Йошинори Муто и Боте Баку (90) след подаване на Даниел Брозински.

Така Майнц 04 събра 33 точки и се изкачи на 14-а позиция, имайки аванс от три точки пред 16-ия Волфсбург и 5 пред 17-и Хамбургер. РБ Лайпциг остава шести с 47 точки, отдалечавайки се на 5 от четвъртото място, на което към момента е Хофенхайм.