Борусия (Мьонхенгладбах) победи драматично гостуващия Хановер 96 с 2:1 в среща от седмия кръг на германската Бундеслига. През първата част двата тима не успяха да си вкарат гол, а след почивката „жребчетета” първи се разписаха чрез Матиас Гинтер (67) след асистенция на Кюзанс. Радостта на домакините обаче бе кратка, тъй като Мартин Харник (71) бързо изравни след подаване на Швеглер. В добавеното време Торган Азар (90+4-дузпа) донесе трите точки на домакините, които са шести с 11 точки. Хановер 96 заема четвърта позиция с 12 точки.

Волфсбург и Майнц 05 също направиха реми с резултат 1:1. И в тази среща попаденията бяха реализирани след почивката. Джошуа Гилавоги (55) изведе „вълците” напред в резултата след асистенция на Даниел Дидави, а Йошинори Муто (74) донесе точката за „червените” след пас на Йозтунали. След равенството Волфсбург е 12-и със 7 точки, а Майнц 05 е на 13-а позиция със същия актив от точки.

Айнтрахт (Франкфурт) пък записа инфарктна домакинска победа над Щутгарт с 2:1. Хърватинът Анте Ребич (42) даде преднина на „орлите”, а след почивката Симон Тероде (61) изравни за швабите след пас на Денис Аогу. Малко след това домакините останаха с човек по-малко на терена, след като в 64-ата минута Фалете получи директен червен картон. Въпреки това Айнтрахт стигна до трите точки с гол в добавеното време на Себастиен Халер (90+3) след задна ножица. След успеха си Айнтрахт е седми с 10 точки. Щутгарт заема 14-а позиция със 7 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!