Борусия (Мьонхенгладбах) изтърва аванс от два гола и завърши 2:2 с Вердер в първия мач от 25-ия кръг на германската Бундеслигата.

Под неговалежа на "Борусия Парк" швейцарецът Денис Закария (5) вкара първия гол в мача след извеждащо подаване на Томас Дилейни. В 33-ата минута той центрира остро по земя и финландецът Никлас Мойсандер си вкара автогол, за да удвои преднината на „жребчетата”.

След почивката датчанинът Томас Дилейни (59) с глава след центриране на Макс Крузе вкара за 2:1. Американецът Арон Йохансон (78) пък изравни с мощен удар от близка дистанция, възползвайки се от асистенция на Жером Гондорф. След изравнителния гол гостите бяха по-активни и се хвърлиха в атака да търсят пълния обрат и победата, но нямаха късмет в завършващата фаза.

След равенството „жребчетата” остават седми с 35 точки. Вердер е 14-и с 27 точки преди останалите срещи от кръга.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!