Борусия (Мьонхенгладбах) разби като домакин последния Вердер с 4:1 в среща от третия кръг на германската Бундеслига. Гостите завършиха мача в намален състав след червен картон на резервата Арън Йохансон.

Гостите можеха да поведат още в петата минута, когато бранител изчисти топката от голлинията. Малко по-късно Фабиан Джонсън проби и намери Торган Азар (11), който вкара първия гол в мача. Белгиецът Азар (16) удвои преднината на „жребците” след ново объркване в защитата на съперника и пас на Яник Вестергаард.

Бразилецът Рафаел (21-дузпа, 41) направи резултата 4:0, след което Борусия намали темпото и това позволи на „бременските музиканти” да стигнат до почетно попадение чрез бившия играч на Арсенал Серж Гнабри (73), възползвал се подаване на Арън Йохансон. Асистентът за попадението, който се появи в игра на почивката, напусна в 80-ата минута, когато получи директен червен картон за реплики срещу съдията.