Мюлер спаси Байерн в невероятно шоу и го остави на върха ВИДЕО

Баварците не се предадоха срещу втория РБ Лайпциг на "Алианц Арена"

снимка: Getty Images/Gulliver
1 от 1

Шампионът Байерн и вторият РазенБалшпорт Лайпциг завършиха зрелищно 3:3 на „Алианц Арена“ в Мюнхен, а след ремито баварците запазиха аванса си от 2 точки на върха.

Кристофър Нкунку (19) даде начало на страхотното голово шоу след асистенция на Емил Форсберг. Байерн обаче направи обрат в рамките на четири минути с попадения на англичанина Джамал Мусиала (30) и Томас Мюлер (34) след подавания на Кингсли Коман.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Джъстин Клуйверт (36) изравни след пас на Хайдара, а малко след почивката Емил Форсберг (48) изведе „биковете“ напред в резултата след асистенция на Анхелиньо. Баварците натиснаха и успяха да изравнят след втория гол в мача на Томас Мюлер (75), възползвал се от третия голов пас в срещата на Кингсли Коман, но до края не съумяха да стигнат до успеха.

След равенството Байерн остава лидер с 23 точки пред РБ Лайпциг с 21, а трети е Борусия (Дортмунд) и Байер (Леверкузен) с по 19.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА – 10 КРЪГ

Петък, 4 декември
Херта – Унион (Берлин) 3:1

0:1 Авоний (20), 1:1 Пекарик (51), 2:1 Пьонтек (74), 3:1 Пьонтек (77)

Събота, 5 декември
Фрайбург – Борусия (Мьонхенгладбах) 2:2

0:1 Емболо (23), 1:1 Линхарт (32), 2:1 Грифо (49-дузпа), 2:2 Плеа (50)

Айнтрахт (Франкфурт) – Борусия (Дортмунд) 1:1
1:0 Камада (9), 1:1 Рейна (56)

Кьолн – Волфсбург 2:2
1:0 Тилман (18), 1:1 Арнолд (29), 2:1 Дуда (43), 2:2 Вегхорст (47)

Арминия (Билефелд) – Майнц 05 2:1
1:0 Притъл (21), 2:0 Доан (31), 2:1 Щьогер (82)

19:30 часа Байерн – РБ Лайпциг 3:3
0:1 Кристофър Нкунку (19), 1:1 Джамал Мусиала (30), 2:1 Томас Мюлер (34), 2:2 Джъстин Клуйверт (36), 2:3 Емил Форсберг (48), 3:3 Томас Мюлер (75)