Лидерът Шалке 04 постигна много важна победа с 2:1 при визитата си на Елверсберг в мач от 29-ия кръг на Втора Бундеслига и направи нова крачка към завръщане в елита на Германия. Българският национал Лукас Петков започна като титуляр за домакините и остана на терена през целия мач. 

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 4-ата минута с гол на Лука Шнелбахер. Малко преди да измине половин час игра гостите изравниха. Софиан Ел-Фаузи вкара страхотен гол със задна ножица в 27-ата минута след центриране на Тимо Бакер. 

Шест минути след почивката Шалке 04 остана с човек по-малко, след като Муса Ндиайе получи втори жълт картон. Въпреки това в 56-ата минута Муса Сила вкара втори гол за "кралскосините", който се оказа и победен. Отсъдена дузпа за домакините пък бе отменена заради засада. 

С успеха Шалке събра 58 точки и продължава да бъде лидер във временното класиране. Елверсберг е четвърти с 52 точки. 

По същото време в други срещи от кръга Бохум срази Айнтрахт Брауншвайг с 4:1, а Падерборн надви Магдебург с 4:3 в голово шоу, след което заема второ място с 57 точки и също продължава ожесточената битка за промоция.