Борусия (Дортмунд) направи второ поредно равенство в Бундеслигата. "Жълто-черните" не можаха да победят на "Сигнал Идуна Парк" новака Хайденхайм - 2:2.

Футболистите на Един Терзич набързо поведе с 2:0, но през второто полувреме се отпуснаха и гостите ги шокираха. За Хайденхайм това е първа точка в историята на германския елит.

Юлиан Брант oткри резултата в седмата минута. Той беше в основата и на второто попадение. След негов опит за центриране играч на Хайденхайм докосна топката с ръка и съдията Томас Райхел посочи бялата точка. Емре Джан реализира за 2:0.

В 61-ата минута Норман Тойеркауф подаде на Ерен Динкчи, който намали изоставането на гостите. В 80-ата минута Себастиан Алер, който се беше върнал да помогне в защита, не видя пресиращия го Ян-Никлас Бесте и повали защитника в наказателното поле. Дузпата за Хофенхайм беше реализирана от Тим Клайндийнст за крайното 2:2.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА!