Бившият тим на Димитър Бербатов Байер (Леверкузен) загуби с 2:5 от Айнтрахт Франкфурт при гостуването си в двубой от 15-ия кръг на Бундеслигата.

"Аспирините" поведоха с 2:0 в първите 22 минути с попадения на Патрик Шик в 5-ата и 22-ата минута, но след това настъпи болезнен обрат.

Минута след втория гол на Шик, Тута намали резултата за 2:1, а в 30-ата Линдстрьом изравни (2:2). През втората част Айнтрахт стигна победата с попадения на Н'Дика (50'), Якич (66') и Джибрил Соу в 76-ата за крайното 5:2.

Загубата попречи на Байер да се доближи на точка от втория в класирането Борусия (Дортмунд) и "аспирините" остават трети с 27 точки. Айнтрахт пък се изстреля от 12-о на 9-о място с 21 точки.

Припомняме, че Бербатов игра за тима от Леверкузен в периода 2001-2006 година, след което премина в английския Тотнъм.