Унион (Берлин) надви у дома Борусия (Дортмунд) с 2:1 в първия мач от 13-ия кръг на германската Бундеслига и му нанесе първа загуба при новия старши треньор Един Терзич.

В миналия кръг Юсуфа Мукоко счупи рекорда за най-млад футболист, който започва като титуляр в Бундеслигата, а днес талантът стана и най-младият голмайстор в историята на немския елит. Младежкият национал на Германия е на 16 години и 28 дни и се разписа в 60-ата минута за 1:1. Неговото попадение обаче не бе достатъчно дори за точка, тъй като домакините от Берлин успяха реализираха два гола, дело на Тайво Авонии (57) и Марвин Фридрих (78).

След поражението „жълто-черните“ остават на четвъртото място с 22 точки, докато Унион е пети с точка по-малко.