РазенБалшпорт Лайпциг спечели минимално с 1:0 при визитата си на Бохум в мач от 24-ия кръг на германската Бундеслига и излезе на четвърта позиция.

Футболистите на Томас Рейс изиграха силен двубой и на няколко пъти бяха близо до това да вземат преднина, но така и не успяха да го сторят, а с добри изяви се отличи и стража на гостите Петер Гулачи. С пропуски се отличиха Милош Пантович, Антони Лосила и Кристофър Антуи-Аджей за домакините.

Гостите от Лайпциг стигнаха до успеха с гол на Кристофър Нкунку (82) след извеждащо подаване от дълбочина на Бенямин Хенрикс.

След успеха "биковете" заеха четвъртото място в класирането с 40 точки, колкото имат Хофенхайм и Фрайбург, но двата тима са с по-лоша голова разлика. Бохум е на 11-ата позиция с 29 точки.