Дармщат пропиля аванс от три гола и завърши 3:3 у дома срещу Борусия (Мьонхенгладбах) в последен мач от четвъртия кръг на Бундеслигата. Новакът в елита поведе с 3:0 до почивката с голове на Марвин Мелем, Матей Маглица и Тим Щарке, но това се оказа недостатъчно и след почивката тимът допусна изравняване.

Всичко за Дармщат се обърка в началото на втората част, съдията отсъди дузпа за гостите и даде червен картон на Маглица за игра с ръка. Чехът Томаш Чванчара пропусна от бялата точка, но с човек по-малко домаканите рухнаха и допуснаха три гола, дело на Сибачу, Флориан Нойхаус и Чванчара.

В игра за Дармщат в края на първата част се появи проектонационалът на България Фабиан Нюрнбергер, чиято майка е българка и скоро се очаква да получи български паспорт, което да му позволи да играе за България.

Спечелената точка е първа за Дармщат през сезона и тимът е предпоследен в класирането. Мьонхенгладбах е 14-и с 2 точки.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА!