Още два отбора от Бундеслигата приключиха изненадващо рано в турнира за Купата на Германия. След като вчера Байер (Леверкузен) и Инголщад отпаднаха във втория кръг на надпреварата, днес Майнц и Дармщад последваха съдбата им.

Майнц допусна поражение с 1:2 като гост на втородивизионния Гройтер Фюрт. Джон Кордоба изведе тима от Бундеслигата напред в резултата в 68-ата минута, но  попадения на Сарарер в 79-ата и Бериша в 90-ата донесоха успеха за отбора от второто ниво на немския футбол.

Издънката на Дармщад беше още по-голяма. Тимът падна с 0:1 като гост на четвъртодивизионния Астория Валдорф. Холенбранд в 32-ата минута вкара единствения гол в мача.

Волфсбург също имаше проблеми, но все пак продължава напред след 1:0 като гост на Хайденхайм. Голмайстор за "вълците" бе Марио Гомес.

Хановер 96 също стигна до третия кръг на турнира, побеждавайки с разгромното 6:1 своя съперник от Втора Бундеслига Фортуна Дюселдорф.