Обърналият Лудогорец от 0:2 до 3:2 в Разград миналата седмица Байер (Леверкузен) записа трета поредна победа във всички турнири. След успеха си над „орлите“ в първия мач от груповата фаза на Лига Европа „аспирините“ записаха втора последователна победа в Бундеслигата, след като спечелиха с 2:1 при визитата си на новака Фортуна (Дюселдорф) в среща от междинния пети кръг на германския елит.

През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, а след почивката Кевин Фоланд (50, 60) отказа домакините с две попадения след асистенции на Кор и Хаверц. В последните секунди Роуен Хенингс (90+4-дузпа) само фиксира крайния резултат с почетен гол за тима от Дюселдорф.

След успеха си Леверкузен е десети с 6 точки, а само преди два кръга бе последен. Фортуна пък заема 13-а позиция с 5 точки преди останалите срещи от кръга.