Аугсбург победи Байер Левекузен с 1:0 в среща от 19-ия кръг на германската Бундеслига.

Първата интересна ситуация в мача дойде в 28-ата минута, когато Муса Диаби стреля от границата на наказателното поле в аут.

Само две минути по-късно французинът се приближи в опитите си да даде аванс на бившия тим на Димитър Бербатов - Байер Леверкузен. Той овладя добър пас в наказателното поле и с хубав изстрел разтресе левия страничен стълб.

Дион Бейло преодоля пазача си в 55-ата минута и нанесе топовен удар от границата на наказателното поле, който обаче бе избит в корнер от Лукаш Храдецки. От ъгловия удар Арне Ейнджълс центрира към Мергим Бериша, който бе добре позициониран и с глава вкара топката във вратата (1:0).

В 75-ата минута Леверкузен имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Амин Адли, като всички футболисти на Байер наобиколиха съдията, който обаче не посочи бялата точка.

Аугсбург взе глътка въздух в борбата за оцеляване и е на 13-о място с 21 точки, докато Байер Леверкузен е девети с 24.