След елиминирането на Шахтьор (Донецк) на 1/16-финалите в Лига Европа (4:1 в реванша и общ резултат 6:3) носителят на Купата на Германия Айнтрахт (Франкфурт) записа втора поредна убедителна победа, но този път на домашна сцена. „Орлите“ полетяха високо и разбиха като гости Хановер 96 в среща от 23-ия кръг на Бундеслигата.

През първата част нямаше попадения, но след почивката хърватинът Анте Ребич (54), сърбинът Лука Йович (63) и неговият сънародник Филип Костич (90) се развихриха и донесоха трите точки за Айнтрахт. Йович се отливи с асистенции за попаденията на другите двама, а за неговия гол му подаде Костич.

След десетия си успех за сезона Айнтрахт е шести във временното класиране с 37 точки преди последната среща от кръга между лидера Дортмунд и Байер (Леверкузен). Хановер 96 остава предпоследен с 14 точки и е на 4 от спасителната 15-а позиция, заемана към момента от Аугсбург.