Волфсбург изпадна от Бундеслигата за първи път в историята си, след като загуби гостуването си на Падерборн с 1:2 след продължения в реванш от баража между отборите от първите две нива в немския футбол за последното място в елита през следващия сезон. Така завършилият трети във Втора бундеслига сложи край на 29-годишното присъствие на "вълците" и за първи път от сезон 2019/20 се завръща сред най-силните в Германия. Първият мач между двата тима бе приключил без отбелязани голове във Волфсбург.
На реванша всичко започна отлично за гостите, които поведоха в резултата още в 3-тата минута. Дженан Пейчинович се разписа с прецизен изстрел в левия ъгъл след асистенция на Адам Дагим. Радостта им обаче бе помрачена в 14-ата минута, когато Йоаким Миеле получи второ официално предупреждение и остави отбора си в намален състав.
Домакините материализираха числения си превес малко преди почивката. В 38-ата минута Калвин Бракелман отигра с глава топката, пратена от странично хвърляне, и я насочи към Филип Билбия, който необезпокояван отблизо възстанови равенството. Въпреки последвалия силен натиск, Падерборн направи поредица от пропуски и мачът влезе в продължения.
Развръзката настъпи в 100-тната минута на двубоя. Лаурин Курда получи подаване от Свен Михел и с точен удар в десния ъгъл донесе скъпоценния победен гол, който изстреля Падерборн в елита и подпечата историческото отпадане на „вълците“.