Воденият от Павел Дочев Ерцгебирге си гарантира промоция във Втора Бундеслига. Отборът от Аут се наложиха с 2:0 като гост на Фортуна (Кьолн) в 33-ия кръг на трета дивизия и събра 67 точки, с 6 пред третия Вюрцбургер Кикерс, който по същото време се издъни у дома - 1:1 с Холщайн Кил.

Динамо (Дрезден) влиза като победител, след като се наложи с 3:2 при визитата си на Пройсен Мюнстер и събра 75 точки. Първите два отбора в крайното класиране се класират директно във Втора Бундеслига, а третият играе плейоф в два мача с 16-ия от второто ниво.

Още в 10-ата минута гостите получиха сериозен аванс- дузпа за тях и червен картон на нарушилия правилата Седрик Мимбала. Филип Рийзе откри резултата от 11-те метра, а Паскал Кьопке в 54-ата минута затвърди успеха на Дочев и отбора му.