Последният във временното класиране Падерборн надви у дома Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1 в заключителния мач от есенния дял на германската Бундеслига и въобще за тази година.

Завърналият се в елита тим поведе с красив гол на Абделхамид Сабири (9). В края на първата част пък Кай Прьогер центрира на задната греда от свободен удар и централният защитник Себастиан Шонлау (41) вгорчи живота на „орлите“ от Франкфурт.

След почивката играчите на треньора Адолф Хютер се активизираха и стигнаха поне до почетно попадение. След хубава комбинация по левия фланг Н'Дика центрира успоредно на вратарското поле, където таранът Бас Дост (72) беше точен за крайното 2:1.

Така Падерборн записа едва третия си успех от началото на кампания и втори за последните четири кръга, но остава закотвен на последната позиция с 12 точки. Айнтрахт записа четвърта поредна загуба във всички турнири и спечели само точка от седем кръга, заемайки 13-о място с 18 точки.