Един от претендентите за титлата в германската Бундеслига този сезон РазенБалшпорт изхвърча на 1/8-финалите в турнира за купата на страната, след като падна с 1:3 при визитата си на Айнтрахт (Франкфурт). Наскоро „червените бикове“ отстъпиха на „орлите“ с 0:2 във Франкфурт, а сега отново си тръгват разочаровани.

Андре Силва (17-дузпа) даде аванс на домакините и това бе единственият гол за първата част.

След почивката Филип Костич (51) удвои преднината на „орлите“ след пас на Роде, а привлеченият от Динамо (Загреб) Даниел Олмо (68) намали след пас на Анхелиньо, пристигнал тази зима от Манчестър Сити.

В добавеното време появилият се като резерва Тимо Вернер пропусна изгодна възможност за изравнителен гол, а в последните секунди Филип Костич (90+5) оформи крайния резултат след подаване на Гонсало Пасиенсия.

В друга среща от тази фаза на надпреварата третодивизионният Кайзерслаутерн загуби от елитния Фортуна (Дюселдорф) с 2:5 и отпадна.

Купа на Германия, 1/8-финали:
4 февруари (вторник)
АЙНТРАХТ (ФРАНКФУРТ) – РБ Лайпциг 3:1

1:0 Андре Силва (17-дузпа), 2:0 Филип Костич (51), 2:1 Даниел Олмо (68), 3:1 Филип Костич (90+5)

Кайзерслаутерн – ФОРТУНА (ДЮСЕЛДОРФ) 2:5
0:1 Ампомах (9), 1:1 Кюлветер (10), 2:1 Кюлветер (39-дузпа), 2:2 Хенингс (49), 2:3 Цимерман (65), 2:4 Хенингс (78), 2:5 Щьогер (83)

От 21:45 часа