Борусия (Дортмунд) спечели и третата си контрола за това лято. След като вече се наложиха над Швайнберг (10:0) и Сиатъл Саундърс (3:1), „жълто-черните“ записаха и успех с 3:2 над актуалния победител в Шампионската лига Ливърпул и бившия си треньор Юрген Клоп. За „червените“ това беше първа загуба за лятото, след като до момента бяха записани победи над Транмиър (6:0) и Брадфорд Сити (3:1).

Пред 40 000 зрители на „Нотр Дам Стейдиъм“ в Индиана и при температура от 33 градуса по Целзий треньорът на германския тим Люсиен Фавър пусна в стартовия състав 16-годишния талант Джовани Рейна. От своя страна Клоп заложи предимно на резерви в титулярните 11 мача за контролата.

Борусия взе ранен аванс в срещата. В 3-ата минута Юлиан Бранд центрира в наказателното поле. Рейна пропусна възможността да се разпише, но успя да добута топката до Пако Алкасер, който от близко разстояние стреля точно под напречната греда.

„Жълто-черните“ имаха по-голямо предимство във владеенето на топката, но Ливърпул беше отборът с повече голови положения. Това логично доведе до изравняването на резултата. Хари Уилсън се разписа след асистенция на Фабиньо.

След почивката Люсиен Фавър пусна почти изцяло различен състав, като от титулярите останаха само вратарят Марвин Хитц и защитникът Матс Хумелс. В 53-ата минута Томас Дилейни върна аванса на Борусия след центриране на Торган Азар, а пет минути по-късно Якуб Брун Ларсен също беше точен.

Почти веднага след това Юрген Клоп замени всичките си полеви играчи и остави само вратаря Симон Миньоле. В 75-ата минута испанецът Мате Морей събори Бенджамин Уудбърн в наказателното поле, а Риан Брюстър реализира отсъдената дузпа в полза на Ливърпул, за да оформи крайния резултат.

В понеделник от 1:00 часа през нощта българско време „червените“ играят срещу Севиля, а следващата събота Борусия (Дортмунд) ще излезе в контролна среща с Удинезе.

ЛИВЪРПУЛ – БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 2:3
0:1 Пако Алкасер (3), 1:1 Хари Уилсън (35), 1:2 Томас Дилейни (53), 1:3 Якуб Бруун Ларсен (58), 2:3 Риан Брюстър (75-дузпа)

Ливърпул: Миньоле, Клайн (60-Александър-Арнолд), Матип (60-Ван Дайк), Гомес (60-Ловрен), Милнър (60-Люис), Окслейд-Чембърлейн (60-Вайналдум), Фабиньо (60-Хендерсън), Уилсън (60-Джоунс), Ориги (60-Брюстър), Кент (60-Уудбърн), Ларуси (60-Робъртсън)

Борусия (Дортмунд): Хитц, Хумелс (80-Ферай), Пишчек (46-Морей), Топрак (46-Балерди), Герейро (46-Шулц), Гьотце (46-Ройс), Вайгъл (46-Витсел), Санчо (46-Азар), Рейна (46-Волф), Алкасер (46-Дилейни), Бранд (46-Бруун Ларсен)