Първи елитен тим отпадна на 1/16-финалите в турнира за Купата на Германия, след като Волфсбург спечели с 2:0 при визитата си на Хановер 96 в сблъсък на тимове от Бундеслигата и продължава напред. Адмир Мехмеди (20) и Вут Вгхорст (90+3) бяха точни за „вълците“, които очакват вече следващия си съперник в надпреварата.

Херта също победи с 2:0, но като гост на втородивизионния Дармщад 98. Ведад Ибишевич (64) и Максимилиан Мителщедт (88) реализираха головете за „старата дама“ от Берлин, а „лилиите“ не успяха да отвърнат на удара и отпадат от турнира.

Новакът в елита Фортуна (Дюселдорф) пък обърна и срази като гост четвъртодивизионния Улм 1846. Морина (1) изведе домакините напред в резултата, но Дукш (15, 70), Хенингс (33) и Лукебакио (37, 43) донесоха категоричния успех за гостите.

Втородивизионният Падерборн също продължава напред след класически успех с 3:0 при визитата си на отбора от петото ниво на немския футбол Хеми (Лайпциг). Бабакар Гай (18, 60) и Уве Хюнемайер (28) се разписаха за гостите, а домакините завършиха мача в намален състав, след като в 55-ата минута Вендт получи директен червен картон.