Завършилият на 16-а позиция в елита на Германия Вердер завърши 2:2 при визитата си на третия от второто ниво на немския футбол Хайденхайм и запази мястото си в Бундеслигата. Първата среща помежду им от този плейоф бе завършила 0:0 и така всичко се реши в реванша, който бе драматичен и головете на чужд терен оставиха в елита тима от Бремен, в който помощник треньор е Илия Груев.

Още в 3-ата минута Норман Тойеркауф си вкара автогол и даде преднина на гостите от Бремен, които съхраниха аванса си почти до края. Тим Клайндийнст (85) изравни и направи последните минути изключително драматични. В добавеното време Лудвиг Аугустинсон (90+5) гарантира оставането на Вердер в елита, а Тим Клайндийнст (90+7-дузпа) само оформи крайния резултат в последните секунди.

Така Вердер остава в елита и през следващия сезон, а Хайденхайм ще продължи да се състезава във Втора Бундеслига, след като не успя да последва спечелилите промоция Арминия (Билефелд) и Щутгарт.