Фрайбург измъкна точка при визитата си на Шалке 04 в Гелзенкирхен след 1:1 в среща от 15-ия кръг на германската Бундеслига. През първата част нямаше голове въпреки превъзходството на „миньорите”, а след почивката Флориан Нидерлехнер (64) даде преднина на брайзгауци след пас на Хаберер. Домакините владееха повече топката и успяха да изравнят чрез Йевхен Коноплянка, но не и да стигнат до трите точки. След равенството Шалке 04 остава на 11-о място с 18 точки. Фрайбург записа второ реми в последните три кръга (1/2/0) и заема десета позиция с 20 точки.

Майнц 05 обърна и срази у дома Хамбургер с 3:1, спирайки серията на „червените шорти” от 4 кръга без поражение (2 победи и 2 равенства). Гостите поведоха с гол на американския нападател Боби Ууд (21) след асистенция на Остржолек. Майнц 05 стигна до трите точки след хеттрик на Дани Латца (35, 56, 67) и се изкачи на девето място с 20 точки. Хамбургер е 16-и с 10 точки.

Аугсбург излъга у дома Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:0. Победното попадение за швабите от провинция Бавария реализира Мартин Хинтерегер (75) след пас на Джонатан Шмид. Така Аугсбург събра 17 точки и се изкачи на 12-о място в класирането, изпреварвайки Борусия (Мьонхенгладбах), който е 13-и с 16 точки.

Вердер и Кьолн поделиха по точка след 1:1 в Бремен. Артьом Рудневс (28) изведе „козлите” напред в резултата, а Серж Гнабри (40) изравни за „бременските музиканти” след пас на Клеменс Фритц. Така Вердер запази 14-ата си позиция с 15 точки, а Кьолн е седми с 24 точки.