Борусия (Мьонхенгладбах) срази у дома Борусия (Дортмунд) с 4:2 в първия мач от 15-ия кръг на германската Бундеслига и се върна към победите, нанасяйки втора поредна загуба на "жълто-черните", които само преди дни отстъпиха с 0:2 при визитата на Волфсбург.

Пет от шестте гола в мача паднаха още през първата част, като домакините поведоха с гол на Йонас Хофман (4), но Юлиан Брандт (19) възстанови равенството след асистенция на на Джуд Белингам.

Рами Бенсебайни (26) и Маркус Тюрам (30) дадоха комфортен аванс на "жребчетата" след пасове  на Хонас Хофман и Ларс Щиндъл, а Нико Шлотербек (40) вкара втори гол за гостите.

Малко след почивката Хофман записа нов асистенция и Куадио Коне (46) вкара фамозен гол в долния десен ъгъл.

В 69-ата минута Хофман за втори път в мача прати топката във вратата на Дортмунд, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради нарушение в атака. До края на мача домакините повече владееха играта и не допуснаха повече попадения.

С успеха тимът от Мьонхенгладбах събра 22 точки на седмата позиция в класирането. Дортмунд пък е шести с 25.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!